Psychoterapia par

Psychoterapia małżeńska, pary

Na początek zapraszam pary na 1-3 konsultacje na których staramy się zrozumieć aktualną sytuację oraz ustalić optymalne sposoby dalszej pracy. Konsultacje oraz sesje psychoterapeutyczne trwają 1,5 godz. Częstotliwość jest różna – najczęściej co 2 tygodnie. Celem terapii jest podniesienie jakości relacji między partnerami i odbudowa więzi. Koncentrujemy się więc głównie na wzorach interakcji pomiędzy osobami. Podczas terapii par istnieje możliwość przyjrzenia się swojemu wkładowi w związek oraz refleksji nad własnymi sposobami dbania o bliską i dobrą relację z drugą osobą.Psychoterapia rodzinna

Ogólnie rozumiana pomoc rodzinie, nie polega na poszukiwaniu winnych tylko szukaniu przyczyn kłopotów i sposobów ich rozwiązywania. Uznaję, że członkowie rodziny robią wszystko, by ona dobrze funkcjonowała i dawała oparcie. Sam fakt zgłoszenia się rodziny po pomoc rozumiem jako dowód jej siły i ważności wewnętrznych związków. Terapię rodzinną rozpoczynam od konsultacji i wspólnego ustalenia zakresu i zasad współpracy.
Spotkania trwają 1,5 godzinny, najczęściej co dwa tygodnie. Zajmujemy się nie tyle pojedynczą osobą z rodziny, co całym jej systemem. Próbujemy zrozumieć skąd się biorą trudności, dlaczego, pomimo najlepszych chęci rodziny dotychczasowe sposoby ich pokonywania zawodzą. Zastanawiamy się nad strategiami ich rozwiązania.

« wróć

Adres

Olsztyńskie Centrum Psychoterapii
KONTAKT
ul. Kopernika 16 m 3, 10-511 Olsztyn

www.kontakt-olsztyn.pl
kontakt@kontakt-olsztyn.pl

Zespół


OLGA JASZAK

cert. PTP nr 305
tel.507 058 685

KATARZYNA POKROPSKA

cert. PTP nr 299
tel. 604 436 777

JOANNA MALON

tel. 512 357 878